Dobierz rozmiar

Jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Najlepiej zmierzyć wkładkę wewnętrzną w obuwiu, które obecnie używasz i które uznajesz za dobrze dopasowane. Przeważnie wkładka wewnętrzna pozwala się swobodnie wyjąć i ze zmierzeniem wkładki nie powinno być problemu. W innym wypadku możesz dokonać pomiaru stopy w następujący sposób:

Stań na środku kartki i obrysuj ołówkiem kształt stopy.Najlepiej jeśli pięta będzie opierać się o ścianę, a z podłożem będzie tworzyć kąt prosty. Zmierz długość obrysu stopy pomiędzy najbardziej skrajnymi punktami w cm. Otrzymany w centymetrach wynik pomiaru długości wkładki lub stopy.

Dopasuj do rozmiaru podanego w tabeli rozmiarów zamieszczonej na stronie każdego produktu.

Zamieszczone poniżej tabele przedstawiają standardowe przeliczenie rozmiarów ale Ty, wybierając konkretny model obuwia, skorzystaj z tabeli rozmiarów zamieszczonej na stronie każdego produktu.

tabela
 

 

Uwaga
Każdy model obuwia ma własną, indywidualną tabele rozmiarów i przeliczenie rozmiaru na długość wkładki i stopy w cm. Indywidualna tabela rozmiarów znajduje się na stronie każdego produktu.

Możesz skorzystać z gotowych wzorników do pomiaru długości stopy, zamieszczonych poniżej.

Po ściągnięciu i wydrukowaniu wzornika, pamiętaj aby sprawdzić i skorygować za pomocą linijki podaną w centymetrach miarę. W czasie wydruku wzornika mogą powstać błędy na skutek różnych ustawień systemowych.

Tabele rozmiarów

Wszystkie rozmiary podawane są w najpopularniejszej skali francuskiej. Standardowe przeliczenie rozmiaru obuwia na długość wkładki w cm, oraz na długość stopy w cm, pokazują tabele poniżej.
Standardowe rozmiary obuwia dla dosrosłych od 36 od 48
Rozmiary 36 37 38 39 40 41 42
Długość wkładki [ cm ] 23.5 24.5 25 25.5 26 26.5 27
Długość stopy [ cm ] 23 23.5 24.5 25 25.5 26 26.5
Sklep Koszyk